Michałów Reginów: Kradli tory kolejowe

W Komisariacie Policji w Wieliszewie tydzień temu przedstawiono 8 zarzutów kradzieży infrastruktury kolejowych 38-letniemu Mariuszowi S., 37-letniemu Dariuszowi S., oraz 38-letniej Barbarze R. Osoby podejrzane są o dokonywanie kradzieży szyn kolejowych na terenie miejscowości Michałów Reginów i w okolicach Mławy. O wymiarze kary dla wskazanych osób po zakończeniu postępowania zdecyduje Sąd.

W minioną sobotę strażnicy SOK na szlaku kolejowym Wieliszew – Zegrze ujawnili nadcięte palnikiem szyny kolejowe oraz przedmioty służące do demontażu elementów metalowych. Jednocześnie dokonując lustracji przyległego terenu ujawnili 38-letnią Barbarę R., która ubrana był w strój roboczy i nie była wstanie wyjaśnić powodu swojej obecności w tym miejscu.

Na miejscu popełnionego przestępstwa funkcjonariusze z komisariatu w Wieliszewie dokonali zabezpieczenia ujawnionych dowodów oraz zatrzymania kobiety. Na podstawie podjętych bezpośrednio po zdarzeniu czynnościach ustalili, że w procederze tym brało udział jeszcze dwóch mężczyzn. Mariuszowi S., i Dariuszowi S., podobnie jak Barbarze R., zostało przedstawionych 8 zarzutów kradzieży szyn kolejowych, których dopuścili w styczniu i lutym br., na terenie gminy Wieliszew.

Należy podkreślić, że podjęte przez śledczych z Wieliszewa działania spowodują przedstawienie tym osobom kolejnych zarzutów, których dopuścili się w okolicach Mławy, gdyż kradzież infrastruktury kolejowej była ich stałym źródłem utrzymania.

Wskazane osoby przyznały się do popełnienia 8 przestępstw na terenie gminy Wieliszew. O wymiarze kary dla podejrzanych po zakończeniu postępowania zdecyduje Sąd.

KPP Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.