Legionowski: Wierzymy? Praktykujemy?

Diecezja Warszawsko – Praska kościoła Rzymskokatolickiego poinformowała o danych statystycznych z tzw. Niedzieli Dominicantes i Communikantes. Wiernych w kościołach liczy się w ostatnią niedzielę października.

W liczeniu bierze się pod uwagę obecność i przystępowanie do komunii. Kuria przedstawiła dane dla każdego dekanatu.

W dekanacie legionowskim najwięcej osób chodzi do kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie (45,0%), a najwięcej komunii przyjmują wierni w kościele pw. św. Jana Kantego w Legionowie (49,7%).  Parafie te wypadły też dobrze na planie całego dekanatu gdzie średnia ilość osób uczestniczących w nabożeństwach to 24,0% a przystępujących do komunii to 43,7%.

Parafią o najniższym wskaźniku jest parafia  pw. Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie (14,8%) a najmniej komunii rozdano w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie (36,4%).

Po przeanalizowaniu danych okazało się, że mimo iż do Matki Bożej Fatimskiej uczęszcza najwięcej osób, to jest tam najmniejszy procent przystępujących do komunii świętej. Zaskoczeniem jest tak mała ilość wiernych na nabożeństwach w kościele w Jabłonnie.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.