Legionowska „krajówka” na posiedzeniu komisji rządu

Projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 był jednym z punktów obrad na posiedzeniu Zespołu ds. Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej i Środowiska (15.01). Uwagi do projektu, oprócz przedstawicieli województw, zaprezentowali także przedstawiciele Związku Powiatów Polskich oraz Związku Miast Polskich. Dotyczyły one Legionowa.

Marek Tramś, Prezes Związku Powiatów Polskich oraz Ryszard Grobelny, Prezes Związku Miast Polskich, poparli starania Legionowa i Powiatu Legionowskiego o uznanie przebudowy brakującego odcinka „krajówki” za inwestycję priorytetową.

Ryszard Grobelny w piśmie do Ministra Pawła Orłowskiego oraz Prezydenta Krzysztofa Żuka, Współprzewodniczącego Zespołu Infrastruktury Komisji Wspólnej Rządu i ST napisał – W imieniu Związku Miast Polskich silnie popieramy wniosek Prezydenta Legionowa, dotyczący uwzględnienia w projekcie Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 kluczowego odcinka drogi krajowej nr 61 w Legionowie, wskazanego w załączonym piśmie. Z danych GDDKiA wynika, że droga ta na odcinku legionowskim należy do najbardziej obciążonych ruchem w kraju, w tym samochodami ciężarowymi, dostawczymi i autobusami.

Inwestycja ta była wpisana do załącznika 1a w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015, ale nie została zrealizowana. Odcinek o długości 1,6 km stanowiłby dokończenie inwestycji, której większa część została już zrealizowana, ale bez niego nie osiągnięto zaplanowanej funkcjonalności drogi nr 61 na podwarszawskim odcinku. Dlatego powinna ona być uwzględniona w obecnie konstruowanym Programie na lata 2014-2023

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.