Legionowscy policjanci podsumowali 2015 rok

We wtorek (23.02) w miejskim ratuszu odbyła się odprawa roczna legionowskich policjantów z przedstawicielami władz samorządowych, a także z szefami instytucji współpracujących z Policją w zakresie bezpieczeństwa. Komendant Powiatowy Policji w Legionowie wraz z Zastępcą przedstawili wyniki pracy legionowskich policjantów osiągnięte w 2015 roku.

W sali konferencyjnej miejskiego ratusza odbyła się odprawa służbowa podsumowująca działania podejmowane przez policjantów powiatu legionowskiego w 2015 roku. W spotkaniu udział wzięli Starosta Legionowski Robert Wróbel, Zastępca Prezydent Miasta Legionowo Marek Pawlak, Wójt Gminy Nieporęt Sławomir Mazur, Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki, Zastępca Burmistrza w Serocku Józef Zając. Ponadto na zaproszenie przybyli Prokurator Rejonowy Ireneusz Ważny, Komendant Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Mieczysław Klimczak, Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Legionowie Adam Nadworski. Na odprawie obecna była kadra kierownicza i policjanci Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

Po przywitaniu wszystkich uczestników odprawy, Komendant Powiatowy Policji w Legionowie inspektor Waldemar Perdion rozpoczął multimedialną prezentację na temat wyników pracy legionowskich policjantów. Omówił zagadnienia kadrowe, logistyczne i prewencyjne, które dot. policjantów pełniących służbę w patrolu. Przedstawił priorytety na 2016 rok Komendanta Głównego Policji, Komendanta Stołecznego Policji oraz swoje, którymi są m.in.
• Zwiększanie ilości policjantów kierowanych do służby patrolowo-interwencyjnej i efektywniejsze ich wykorzystywanie w służbie.
• Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa na drogach powiatu legionowskiego.
• Utrzymanie obecnego wskaźnika czasu reakcji na zgłaszane zdarzenia.
• Dalszy wzrost skuteczności w ściganiu sprawców przestępstw ze zwróceniem szczególnej uwagi na przestępstwa narkotykowe, działania na rzecz spadku dynamiki w siedmiu kategoriach przestępstw oraz przestępstw o charakterze gospodarczym.
• Kontynuacja współpracy z przedstawicielami lokalnych władz, samorządów, prokuratury, sądu oraz innych służb i instytucji państwowych, oświatowych, organizacji rządowych i pozarządowych na rzecz bezpieczeństwa w powiecie legionowskim.

Inspektor Waldemar Perdion podziękował za wsparcie finansowe od samorządów całego powiatu, które w roku 2015 wyniosło 427.687 zł. Fundusze zostały wykorzystane w szczególności na służby ponadnormatywne, zakup nowych radiowozów i wyposażenie jednostek Policji.

Pracę legionowskich policjantów z pionu kryminalnego przestawił Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie podinspektor Krzysztof Kapuściński, który po prezentacji omówił najważniejsze realizacje spraw prowadzonych w legionowskiej komendzie. W wyniku pracy operacyjnej policjanci kryminalni rozbili kilka grup przestępczych trudniących się włamaniami i kradzieżami.

W trakcie odprawy głos zabrali również zaproszeni goście. Starosta legionowski Robert Wróbel podziękował policjantom za dotychczasową służbę, która jest pozytywnie oceniana przez mieszkańców. Jednocześnie wskazała na dalszą potrzebę wspólnego współdziałania w przypadku występujących zagrożeń. Prokurator Rejonowy Ireneusz Ważny podobnie jak inni goście przyłączył się do podziękowań za wspólną i owocną współpracę.

Na zakończenie głos zabrał inspektor Waldemar Perdion Komendant Powiatowy Policji w Legionowie, który ponownie podziękował za dotychczasową współpracę i udzielaną pomoc finansową przez lokalne samorządy. Jednocześnie zapewnił że jest otwarty na pogłębianie współpracy i zwiększanie sił policyjnych w miejscach zagrożonych wskazywanych przez lokalne społeczności. Jak podkreślił współdziałanie Policji z samorządem i mieszkańcami prowadzi do zmniejszenia przestępczości i zwiększenia poczucia bezpieczeństwa. Komendant Powiatowy Policji podziękował wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym naszej Komendy za wysiłek i dobrą pracę w minionym roku i życzył sukcesów w 2016 rok.

KPP Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.