Legionowscy harcerze bezpieczni na obozie

W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi ewakuacji obozów harcerskich spowodowanymi warunkami pogodowymi, Hufiec Legionowo poinformował, że ich obozowisko jest bezpieczne.

Wszystkie obozy harcerskie muszą posiadać stały kontakt z lokalnymi Stanowiskami Kierowania Państwowej Straży Pożarnej. Komendant obozu rano i wieczorem drogą telefoniczną bądź radiową ma obowiązek nawiązać kontakt z dyspozytorem, od którego uzyska informację o aktualnej prognozie pogody oraz przekaże wiadomości o stanie obozu i uczestnikach. Specjalnie do kontaktu z harcerzami utworzono specjalny kanał ratowniczy. Komendant obozu wyposażony jest przez strażaków w łączność radiową. W razie braku zasięgu używa się telefonu komórkowego.

W województwie Świętokrzyskim, gdzie przebywają legionowscy harcerze, doszło do zalania przez opady deszczu i burze, kilku obozowisk. Na szczęście druhowie z Legionowa są bezpieczni i nie było potrzeby ewakuacji. 4 lipca na terenie obozu odbyła się nawet próbna ewakuacja w środku nocy, co tylko potwierdziło, że druhny i druhowie są bezpieczni i przygotowani na natychmiastowe opuszczenie obozu.

Foto: Hufiec Legionowo

Podziel się z innymi

Zobacz również