Legionowo:Stop korkom na DK61-pikieta na Zegrzyńskiej

Starosta Jan Grabiec w imieniu samorządu powiatowego złożył w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju wniosek dotyczący pilnej potrzeby rozbudowy drogi krajowej nr 61 na odcinku z ul. Zegrzyńskiej w Legionowie. Każdy mieszkaniec może również zgłosić swoje uwagi.

Trwają ogłoszone przez ministerstwo konsultacje dotyczące Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 wraz z załączoną listą drogowych przedsięwzięć priorytetowych, które mogą zostać zrealizowane przy udziale finansowych środków rządowych. Niestety dokument ten nie uwzględnia konieczności przebudowy najbardziej nas interesującej drogi krajowej nr 61 na odcinku ul. Zegrzyńskiej w Legionowie. Na ostateczną decyzję ministerstwa będzie miał wpływ wynik obecnych konsultacji – uwagi mieszkańców mogą spowodować umieszczenie modernizacji legionowskiego odcinka DK61 na liście inwestycji przewidzianych do realizacji w najbliższym czasie. Im więcej wpłynie wniosków skierowanych do ministerstwa, tym większa szansa na to, że z ul. Zegrzyńskiej w Legionowie znikną uciążliwe dla mieszkańców i przejeżdżających tą trasą osób korki.

W piątek (16.01) mieszkańcy Legionowa wraz ze starostą Janem Grabcem przez godzinę w pobliżu skrzyżowania Zegrzyńska – Strużańska pikietowali przeciwko korkom. Kierowcy otrzymywali specjalne ulotki oraz kwestionariusze do wypełnienia i odesłania do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Podczas akcji w korkach stanęła również karetka pogotowia ratunkowego jadąca na sygnale do pacjenta (Zalecane odtwarzanie w HD)

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.