Legionowo: Zarzuty za kradzież z włamaniem na rachunek bankowy

Kryminalni z legionowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zrobili zakupy skradzioną wcześniej kartą płatniczą. Mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem na rachunek bankowy. Grozi mi do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu do komendy w Legionowie zgłosił się mężczyzna i zawiadomił, że w nieznanych mu okolicznościach utracił kartę płatniczą. Jednocześnie na jego koncie bankowym zarejestrowano dziesięć płatności kartą, których on nie dokonał. Transakcje opiewały na łączną kwotę blisko 500 złotych i dokonane został poprzez zbliżenie karty do terminali płatniczych bez wpisania numeru pin.

Policjanci sprawdzili wszystkie okoliczności związane z kradzieżą karty i miejsca, w których wykorzystano ją do późniejszych zakupów. Funkcjonariusze, analizując zdobyte informacje, bardzo szybko ustalili, że transakcji płatniczych dokonali dwaj mieszkańcy powiatu legionowskiego.

Śledczy zebrali materiał dowodowy potwierdzający ich podejrzenia i zatrzymali 42 i 47-latka. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.