Legionowo: Wybudują boisko wielofunkcyjne

Porozumienie, dotyczące budowy wielofunkcyjnego boiska sportowego przy liceum im. Marii Konopnickiej w Legionowie podpisali dziś starosta legionowski Robert Wróbel i prezydent Legionowa Roman Smogorzewski.

Powiat i miasto mają po połowie sfinansować to przedsięwzięcie. Boisko ma być wielofunkcyjne, nowoczesne i, co najważniejsze, dostępne dla wszystkich mieszkańców po godzinach pracy szkoły. W podpisaniu porozumienia między samorządami, oprócz starosty i prezydenta, uczestniczyli również Michał Kobrzyński, członek zarządu powiatu odpowiedzialny za oświatę i Brygida Wagner-Konstantynowicz, dyrektor LO im. Marii Konopnickiej.

– Jesteśmy z Panem Prezydentem zgodni co do tego, że to boisko jest niezbędne. W budynku uczy się w sumie 725 uczniów liceum i gimnazjum dwujęzycznego. Poza tym w ponad pięćdziesięciotysięcznym mieście, jakim jest Legionowo, takich obiektów powinno być jak najwięcej. – mówi Robert Wróbel. – Zamiast włączać się do ogólnopolskiego narzekania, że młodzież za dużo czasu spędza przed komputerem, postanowiliśmy przygotować dla nich warunki, by mogli go spędzać aktywnie i bezpiecznie – wspiera go prezydent Roman Smogorzewski.

Realizacja tej inwestycji, jeśli rada powiatu przyjmie propozycję powiatu i podejmie stosowną uchwałę o zmianach w budżecie na ten rok, ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.