Legionowo: Wspólne patrole z CSP

Na terenie powiatu legionowskiego policjanci wraz z funkcjonariuszami Centrum Szkolenia Policji w Legionowie pełnią wspólne patrole, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców. Dzięki większej liczbie mundurowych zwiększa się oddziaływanie prewencyjne, a także skuteczność reakcji na wykroczenia i przestępstwa, co przekłada się bezpośrednio na zatrzymywanie sprawców tych czynów.

Młodzi policjanci, którzy za 2 miesiące skończą kurs podstawowy razem z doświadczonymi policjantami pełnią służbę na terenie osiedli mieszkaniowych, miejskiego targowiska oraz w pobliżu szkół w Legionowie. Również na terenie ościennych gmin można było ich spotkać realizujących zadania służbowe. Celem wspólnych patroli policjantów Komendy Powiatowej Policji w Legionowie oraz Centrum Szkolenia Policji jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom naszego powiatu.

Wspólne służby policjantów pozwalają na zwiększenie ilości załóg w najbardziej newralgicznych miejscach. Dzięki temu już od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze są tam, gdzie może dochodzić do naruszeń prawa.

Liczniejsze wspólne patrole z jednej strony mają z pewnością skuteczniejsze oddziaływanie prewencyjne na potencjalnych sprawców przestępców i wykroczeń, a z drugiej strony wpływają na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców naszego powiatu i osób przyjezdnych.

KPP Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.