Za nami VIII Harcerski Festiwal Piosenki „Wiosenne Czarowanie”. Pod hasłem „Z Aniołami”, wspólnie ze społecznością harcerską bawili się mieszkańcy powiatu.

W dnia 21-23 kwietnia br. Legionowo było harcerską stolicą Polski. Festiwal tradycyjnie zgromadził setki harcerzy z całego kraju. Na scenie zaprezentowało się w sumie 36 formacji i solistów rywalizujących w trzech kategoriach konkursowych. Wysoki poziom występów i zróżnicowany repertuar świadczą o tym, że piosenki harcerskie i turystyczne oraz poezja śpiewana mają się bardzo dobrze. Konkursowe zmagania zakończył koncert zespołu B.O.R.Y. oraz świeczkowisko.

Ostatni dzień festiwalu zainaugurowano Mszą świętą polową celebrowaną, w Zespole Szkół nr 1, przez bp. Marka Solarczyka, po której uczestnicy przemaszerowali na rondo przy ratuszu miejskim. Tam, harcerze wspólnie z mieszkańcami Legionowa odtańczyli Wielki Taniec Belgijski. Punktem kulminacyjnym Festiwalu był koncert zespołu Dom o Zielonych Progach oraz ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród laureatom. Zawiązanie kręgu i przekazanie iskierki przyjaźni zakończyły tegoroczne „Wiosenne Czarowanie”.

„Wiosenne Czarowanie” to okazja do spotkania wypełnionego muzyką, radością i dobrą zabawą oraz do integracji środowiska harcerskiego. Dla uczestników spotkania to niezapomniane przeżycie owocujące nawiązaniem nowych przyjaźni, dające poczucie wspólnoty i misji.

Współorganizatorem Festiwalu i fundatorem części nagród dla laureatów konkursu piosenki był Powiat Legionowski, reprezentowany na imprezie przez wicestarostę Jerzego Zaborowskiego.

 

Podziel się z innymi

Dodaj komentarz

Zobacz również