Legionowo: W trosce o zdrowie mieszkańców

Konsultacje, szczepienia i badania – od noworodkado seniora – podczas wczorajszej (25.02) sesji Rady Miasta Legionowo radni przyjęli Miejski Program Promocji Zdrowia na rok 2015.

W tym roku wśród głównych celów legionowskiego programu jest m.in. poprawa zdrowia i jakości życia mieszkańców, zmniejszenie zachorowalności na choroby układu krążenia i nowotwory, organizacja Białych Sobót i Niedziel, oraz projekty specjalne, takie jak „Pudełko życia”, czy „Okno życia”. W ramach programu będą organizowane przeglądy stomatologiczne w szkołach oraz akcje honorowego krwiodawstwa. Gmina Legionowo będzie upowszechniać idee zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego w każdym wieku oraz upowszechniać wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy. Koordynatorem programu jest Wydział Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych, a w jego realizację włączone będą między innymi: podmioty lecznicze, szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, wolontariusze oraz media.

Dla dzieci

Rodziców na pewno zainteresuje program z zakresu integracji sensorycznej, pozwalający zdiagnozować choroby ze spectrum autyzmu oraz rehabilitacja i wczesna diagnostyka niemowląt. Dla starszych dzieci przewidziane są badania USG jamy brzusznej, szyi, tarczycy, węzłów chłonnych i moszny oraz konsultacje lekarskie. Dzieci od lat 2 do 5 objęte będą programem szczepień ochronnych przeciwko pneumokokom.

Dla seniora

W ramach programu mieszkańcy powyżej 40 roku życia, którzy mają udokumentowane wskazanie do wykonania badania gastroskopii, będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji i badań gastroskopii wraz z diagnostyką i znieczuleniem. Mieszkańcy powyżej 50-tego roku życia będą mogli skorzystać z konsultacji kardiologicznych, rehabilitacji i szczepień przeciwko grypie.

To tylko nieliczne projekty, które na ten rok przygotował Urząd Miasta Legionowo. Szczegółowy wykaz zadań można znaleźć na stronie BIP.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.