Legionowo: Strażnicy Miejscy pomogli uniknąć tragedii

Tylko dzięki czujności sąsiadki udało się uniknąć tragedii. Dzisiaj (5.01) około godz. 9.00 do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie od zaniepokojonej mieszkanki, która od kilku dni nie widziała swojej samotnie mieszkającej, starszej sąsiadki. Z komina jej domu nie wydobywał się dym, a okna były mocno oszronione.

Strażnicy Miejscy po drabinie dostali się na teren zamkniętej posesji, na głośne pukanie otworzyła mocno już przemarznięta, starsza kobieta. Powiedziała, że jest samotna, nie ma w pobliżu rodziny ani bliskich i nie ma czym ogrzewać mieszkania. Strażnicy przewieźli ją do siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej, gdzie spotkała się z pracownikami, którym przedstawiła swoją sytuację.

Mieszkanka poprosiła o pomoc w zakupie piecyka elektrycznego – strażnicy pomogli kobiecie zakupić nowy piecyk i kuchenkę, po czym odwieźli ją do domu.

Obecnie panujące mrozy są bardzo niebezpieczne – jeżeli zauważą Państwo, że sąsiad nie daje znaku życia, że nie ogrzewa swojego domu – prosimy o kontakt ze Strażą Miejską pod numerem 986.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.