Legionowo: Straż Pożarna w windzie pułapce

W niedzielę (08.02) o godzinie 11:53 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Legionowie, zadzwonił mężczyzna z informacją iż zatrzasnął się w windzie na stacji Legionowo Przystanek. W środku wraz z mężczyzną przebywało wystraszone 2 letnie dziecko. Na miejsce natychmiast udał się zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Legionowie.

Strażacy przy pomocy specjalnego klucza uwolnili zatrzaśniętego mężczyznę. Po sprawdzeniu że osobom uwięzionym nic nie jest i nie potrzebują dalszej opieki, zastęp powrócił do koszar informuje Robert Walkowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie.

Serwisowaniem wind zajmuje się firma która działa na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych. Każdego dnia, straż miejska sprawdza wszystkie windy w Legionowie i ewentualne usterki zgłasza do firmy serowisowej. Miasto Legionowo nie ma żadnego wpływu na czas realizacji naprawy – mówi Tamara Mytkowska – rzecznik prasowy Urzędu Miasta Legionowo.

W ostatnim czasie Urząd Miasta Legionowo wystąpił do PKP PLK z wnioskiem o przejęcie tego terenu, aby móc zapewnić szybszą reakcję na różnego rodzaju awarie przez firmy które kontrolowało by miasto.

Sprawie wind zarówno w Legionowie jak i Nowym Dworze Mazowieckim będziemy się przyglądać.

M.K.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.