Legionowo: Straż Miejska chwali posiadaczy psów

Straż Miejska kontroluje, czy mieszkańcy Legionowa sprzątają po swoich psach. – Sprawdzaliśmy i sprzątają! – mówią strażnicy.

Wraz ze wzrostem temperatury i topnieniem śniegu mieszkańcy zwracają coraz większą uwagę na wygląd trawników, ale nie tylko oni. W piątek (5.03) rozpoczęła się akcja Straży Miejskiej, która ma na celu edukowanie właścicieli psów, by sprzątali po swoich pupilach.

– Cieszymy się, że mamy tak świadomych i zdyscyplinowanych mieszkańców, że nie byliśmy zmuszeni do ukarania kogoś mandatem – chwali legionowian Komendant Straży Miejskiej Adam Nadworski.

A przypomnieć należy, że za nieposprzątanie po swoim psie grozi mandat do 500 zł. Trzeba przyznać, że mimo iż strażnicy poruszali się nieoznakowanym samochodem i dyskretnie podglądali spacerujących, to każdy posiadacz zwierzęcia przykładnie wyrzucał odchody do kosza. W nagrodę za przykładne zachowanie otrzymywali oni breloczki z woreczkami.

– Od wielu lat prowadzone są kampanie uświadamiające właścicieli, że dbałość o czyste trawniki leży w ich interesie. Nie tylko chodzi o względy estetyczne i czyste miasto, ale również nasze zdrowie. Bardzo dziękujemy wszystkim sprzątającym po swoich czworonogach za to, że dbają o Legionowo – mówi Anna Szwarczewska, Kierownik Referatu Kultury i Współpracy.

Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z faktu, że psie odchody mogą stwarzać zagrożenie epidemiologiczne, bowiem znajdują się w nich drobnoustroje, które mogą być przyczyną wielu poważnych chorób. Gdy pozostają na podwórkach i chodnikach, pasożyty w nich zawarte przenosimy na butach do domów, ich jaja wdychamy na podwórku. Warto uniknąć kłopotów zdrowotnych i sprzątnąć groźne niespodzianki z trawnika.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.