Legionowo: Sprzedawały podróbki w Internecie

Legionowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli biżuterię oraz ozdoby do włosów z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Jak wynika z ustaleń mundurowych, dwie mieszkanki powiatu legionowskiego sprzedawały ten towar za pośrednictwem Internetu.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendy Powiatowej Policji w Legionowie podejrzewali, że 48 i 27-latka mogą za pośrednictwem Internetu sprzedawać towar opatrzony zastrzeżonymi znakami towarowymi. Informacje kryminalnych potwierdziły się w momencie przeszukania jednego z lokali w centrum miasta, gdzie funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli biżuterię oraz ozdoby do włosów z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Obecny na miejscu specjalista z zakresu rozpoznawania znaków handlowych oszacował wstępne straty właścicieli poszczególnych firm na kwotę około 200.000 złotych. Handlujące podrabianym towarem kobiety zostały przesłuchane.

Za handel wyrobami z podrobionymi znakami towarowymi grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.