W poniedziałek (6.02) w Legionowie odbyło się spotkanie samorządowców z terenu gmin podwarszawskich, które według pomysłu Prawa i Sprawiedliwości miały być włączone do Warszawy.

Spotkanie poprowadził prezydent Legionowa Roman Smogorzewski, który mówił wprost, że jest w szoku gdy dowiedział się poseł Jacek Sasin z PiS poinformował o tym, że na razie ustawa nie będzie procedowana. – Nikt z nami o tym nie rozmawiał. Wrzucono to jako projekt poselski. Stąd też nasza taka szybka obecność – mówił prezydent Smogorzewski.

Włodarze gmin okalających Warszawę w licznie udzielanych dziś wywiadach dla ogólnopolskich stacji telewizyjnych i radiowych, mówili wprost, że są przeciwni przyłączeniu do stolicy.

W trakcie spotkania, przybył zastępca prezydent stolicy, Michał Olszewski, który poinformował zebranych o uchwale Rady Miasta Warszawy o przeprowadzeniu referendum i zapytaniu mieszkańców czy chcą powiększenia miasta o sąsiednie gminy.

Podziel się z innymi

1 thought on “Legionowo: Spotkanie w sprawie przyłączenia do stolicy

  1. Cieszę się, także moim, miastem Legionowem. Ech! Gdyby tak sprawni byli nauczyciele! Gdybyśmy mieli taką siłę jak WY! Ale sprawa deformy powinna nas połączyć, bo szkoły są także częścią samorządów mieszkańców/rodzin. Szkoły dla wspólnot lokalnych powinny być (prawie) naważniejsze! A przynajmniej tak samo ważne, jak inwestycje. W przyszłość, w integralny rozwój OSOBY! Wiem to, byłem wójtem I Kadencji, przejęliśmy szkoły, potem był nauczycielem/katechetą. A nawet akuszerem Rzeczpospolitej norwidowskiej! Dzisiaj jak berobotny lew bronię DOBRA PIĘKNA PRAWDY o naszych polskich gimnazjach! https://www.facebook.com/groups/1081453758555443/?fref=ts

Dodaj komentarz