Legionowo: Śmigłowiec LPR przyleciał do pacjentki z zawałem

W poniedziałek (29.03) chwilę po godzinie 13 do przychodni Mediq w Legionowie zgłosiła się 75-letnia pacjentka, która uskarżała się na ból w klatce piersiowej. Natychmiast wykonano badanie EKG, którego wynik wskazywał na zawał mięśnia sercowego. Powiadomiono Ratownictwo Medyczne ale w rejonie nie było żadnej wolnej karetki. Dyspozytor na miejsce skierował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Płocka.

Zabezpieczeniem miejsca lądowania zajęli się legionowscy strażacy. Wspólnie z pilotem ustalili, że najlepszym miejscem do lądowania będzie plac od ulicy Słowackiego przy ZUS-ie. Lekarza do przychodni przewiózł radiowóz policyjny. Po badaniach w przychodni i ustabilizowaniu na czas transportu, lekarz wraz z pacjentką również radiowozem policji zostali przewiezieni do śmigłowca. Ratownik 18 odleciał do jednego z warszawskich szpitali.

W powiecie legionowskim jak i okolicach ponownie nie było wolnego zespołu ratownictwa medycznego. Dodatkowo śmigłowiec stacjonujący w Warszawie w tym czasie wykonywał inny lot do pacjenta. Powiadomiona o zdarzeniu załoga śmigłowca z Płocka potrzebowała 30 minut aby uruchomić maszynę i dolecieć do Legionowa.

Foto: DK Project

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.