Legionowo: Rocznica Katyńska

W kwietniu tego roku mija 75. rocznica zbrodni katyńskiej, w której zginęło również kilkudziesięciu oficerów związanych z Legionowem. 12 kwietnia 2015 we wspólnej modlitwie podczas Mszy Świętej w kościele Matki Bożej Fatimskiej wzięli udział m. in. przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele wojska, policji, związków kombatanckich i rodziny zamordowanych w Katyniu z terenu Legionowa, harcerze, młodzież szkolna, mieszkańcy.

– Pamiętamy o zamordowanych w Katyniu, Charkowie i Twerze. Oddajemy hołd tym wspaniałym, mężnym ludziom, dla których Ojczyzna była ważniejsza niż życie. Oddajemy hołd ich pogrążonym w smutku rodzinom, które przez te wszystkie lata pielęgnowały pamięć o ich życiu i tragicznej śmierci – mówi prezydent Roman Smogorzewski.

Uroczystości takie jak ta są niezwykle ważne dla naszej społeczności lokalnej. Pozwalają budować świadomość narodową w sercach zarówno młodych, jak i tych starszych mieszkańców. Natomiast dla tych, którzy tworzyli naszą historię i dla ich rodzin, są świadectwem naszej pamięci.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.