Legionowo: Prokurator stawia zarzuty

Po niedzielnych zamieszkach na ulicach Legionowa zatrzymano 8 osób. 4 osoby zostały już przesłuchane i zastosowano wobec nich dozory policyjne. 4 pozostałe osoby są przesłuchiwane. Śledczy nie wykluczają że wnioskować będą o areszt dla zatrzymanych.

W niedzielę (15.03) pod legionowską Komendą Powiatową Policji doszło do zamieszek. Grupa młodych osób zaatakowała budynek policji oraz interweniujących policjantów. 8 osób zostało zatrzymanych. 5 policjantów w zamieszkach zostało rannych.

Prokurator przedstawił 4 z zatrzymamnych zarzuty udziału w zbiegowisku i zakłócaniu porządku publicznego. 4 pozostałych odpowiadać będzie również za napaść na funkcjonariuszy i ich znieważenie. W tym przypadku prokurator zastanawia się czy skierować wniosek do sądu o areszt tymczasowy.

W poniedziałek również wybuchły zamieszki. Zatrzymanych zostało 13 osób z którymi wkrótce wykonywane będą również czynności z udziałem prokuratora.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.