Legionowo: Prezydent z wotum zaufania i absolutorium

Podczas dzisiejszej (30.06) sesji Rady Miasta Legionowo radni udzielili Romanowi Smogorzewskiemu absolutorium z wykonania budżetu za 2020 rok. Dyskutowali także nad raportem o stanie gminy oraz udzielili prezydentowi wotum zaufania.

Radni zapoznali się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Legionowo za 2020 r., sprawozdaniem finansowym Gminy Legionowo za 2020 r. oraz opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie. Komisje rady pozytywnie zaopiniowały wykonanie budżetu za ubiegły rok.

Zanim jednak radni przystąpili do udzielenia absolutorium budżetowego, dyskutowali nad raportem o stanie gminy. Po blisko czterogodzinnej dyskusji większość radnych zagłosowała za udzieleniem prezydentowi miasta Romanowi Smogorzewskiemu wotum zaufania.

Przygotowanie „Raportu o stanie miasta” to obowiązek dla wszystkich gmin i miast w Polsce, wprowadzony ustawą z dnia 11 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału mieszkańców w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych. W 2019 r. prezydenci miast (również burmistrzowie i wójtowie) po raz pierwszy musieli przedstawić raport dotyczący 2018 r. W debacie, oprócz radnych, zgodnie z ustawą uczestniczyć może także 15 mieszkańców.

W głosowaniu dotyczącym udzielenia absolutorium udział wzięło 20 radnych – 13 było za, 4 przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu. Natomiast w głosowaniu o udzielenie wotum zaufania udział wzięło 21 radnych – 14 było za, 5 przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu.

Za nami trudny rok. W nowej rzeczywistości, z którą przyszło nam zmierzyć się w minionych miesiącach, musieli odnaleźć się wszyscy: mieszkańcy, przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe, a także wiele innych podmiotów. Miasto z kolei miało do wypełnienia szczególną rolę – z jednej strony zapewniając ciągłość usług publicznych, z drugiej strony troszcząc się o bezpieczeństwo mieszkańców. Niezależnie od skali trudności, jakie przyniósł 2020 rok, jako miasto wyszliśmy z nich obronną ręką – mówi prezydent Roman Smogorzewski – Dziękuję mieszkańcom oraz radnym rady miasta za zaufanie, zrozumienie i wspólne działanie. Jestem przekonany, że rok 2021 będzie lepszy dla naszego miasta. Dziękuję moim współpracownikom za sprawną, profesjonalną i pełną zaangażowania pracę, która przynosi wymierne efekty dla legionowian.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.