Legionowo: Pożar samochodu na parkingu

W niedzielę (22.03) o godzinie 15:06 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Legionowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na parkingu podziemnym przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Legionowie. Na miejsce wysłano 3 zastępy ratowniczo – gaśnicze.

Po dojeździe jednostek stwierdzono zadymienie wydobywające się z drzwi garażu podziemnego bloku mieszkalnego. Działania polegały na wejściu roty ratowników w aparatach powietrznych w rozpoznaniu z linią szybkiego natarcia do garażu podziemnego. Po rozpoznaniu stwierdzono samochód osobowy z którego spod maski silnika wydobywa się gesty dym oraz płomienie. Rota przy pomocy łomu otworzyła maskę i prądem wody wysokiego ciśnienia ugasiła pożar komory silnika. Po lokalizacji pożaru wprowadzono do działań dwa spalinowe wentylatory osiowe celem oddymienia i schłodzenia wnętrza garażu – oddymienie było utrudnione z powodu jednego wjazdu do pomieszczeń garażowych oraz dużej kubatury. Pożar stwarzał zagrożenie dla innych zaparkowanych pojazdów, instalacji technicznych obiektu, oraz wybuchem paliw w samochodach pod budynkiem mieszkalnym. Po oddymieniu i sprawdzeniu pomieszczeń, pojazd w obecności właściciela wypchnięto z garażu na parking przed blokiem.

Udział w akcji:
471-21 – JRG Legionowo
471-25 – JRG Legionowo
479-26 – OSP Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.