Legionowo: Powstanie 80 km ścieżek rowerowych

Już w połowie 2018 roku, dzięki wsparciu z UE, w Legionowie i okolicach powstanie sieć ścieżek rowerowych. Zostaną one wybudowane w gminach: Czosnów, Jabłonna, Legionowo, Łomianki, Nieporęt, Nowy Dwór Mazowiecki, Radzymin i Wieliszew.

Decyzją zarządu województwa mazowieckiego na realizację tego projektu Legionowo otrzyma prawie 48 mln zł dofinansowania w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Dzięki dofinansowaniu unijnemu na terenie Legionowa i siedmiu podwarszawskich gmin powstanie prawie 80 km ścieżek rowerowych. Zostaną one wybudowane w miejscach, przez które przebiegają istotne węzły przesiadkowe komunikacji zbiorowej oraz wzdłuż ważnych arterii miast. Beneficjenci liczą, że dzięki inwestycji zmniejszy się emisja zanieczyszczeń powietrza i hałasu, a także poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego. Projekt będzie realizowany w ramach partnerstwa ośmiu gmin: Czosnów, Jabłonna, Legionowo, Łomianki, Nieporęt, Nowy Dwór Mazowiecki, Radzymin i Wieliszew.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.