Legionowo: Postrzelony żołnierz na poligonie CSP

W środę (22.01) chwilę po godzinie 12 na terenie poligonu szkoleniowego Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, doszło do postrzelenia w brzuch ćwiczącego żołnierza z Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca. Do zdarzenia doszło podczas szkolenia ogniowego.

Do wypadku doszło dzisiaj około godziny 12 w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie pod Warszawą, gdzie swoje ćwiczenia przeprowadzał pododdział Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca. Podczas zajęć jeden z operatorów postrzelił swojego kolegę. – Do postrzału doszło w trakcie szkolenia ogniowego – mówi ppłk Krzysztof Plażuk, rzecznik Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych. – Stan poszkodowanego żołnierza jest stabilny. Na miejscu została mu udzielona pomoc, a następnie przewieziono go do Wojskowego Instytutu Medycznego – dodaje oficer.

Ranny żołnierz został przewieziony do Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie przy ul. Szaserów. Pacjent przeszedł operację. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Śledztwo w sprawie postrzelenia prowadzi Żandarmeria Wojskowa pod nadzorem prokuratury.

Podziel się z innymi

Zobacz również