Legionowo Porusza na Święta

W Legionowie mimo że brak śniegu, to w atmosferę świąt wprowadzają świąteczne iluminacje które poruszają mieszkańców. Nasz fotograf udał się na spacer po magicznym świątecznym Legionowie. Wszyscy przecież wiedzą że Legionowo Porusza… Na Święta. 

Jak co roku oświetlone zostały główne ulice. Schemat dekoracji jest co roku podobny. Na ulicach Sowińskiego, Norwida, 3-go Maja, Piłsudskiego, Siwińskiego oraz Al. Sybiraków (nowe ozdoby) zawisły duże ozdoby, natomiast na rondzie Husarska i Piłsudskiego na lataniach ozdobnych „Stare Miasto” zawisły małe, różnokolorowe dekoracje. Wykonawca do zawieszenia na latarniach miał łącznie 185 szt. ozdób. Oprócz dekoracji ulic, jak co roku, został ozdobiony teren przy Urzędzie Miasta, Skwer Popiełuszki oraz Rynek. W Parku Zdrowia ustawiono bombkę o śr. 300 cm, 2 bramy świetlne, 8 ozdób słupowych oraz ozdobiono tężnie.

Najtańszą ofertę złożyła firma: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe ELTOB Waldemar Tobiś. Umowa z firmą dotyczy przechowywania dekoracji, zakupu materiałów i napraw niedziałających ozdób. Jej koszt to 45.000 zł brutto – informuje Tamara Mytkowska, rzecznik prasowy legionowskiego Urzędu Miasta.

Tradycyjnie już jak co roku na Rynku w Legionowie stanęła fontanna LED, a na pobliskich drzewach zawisło 10 kurtyn świetlnych. Firma ozdobiła także studnię oligoceńską. Użyto do tego 32-metrowego węża.

Na Skwerze im. ks. J. Popiełuszki stanęła sztuczna choinka o wysokości 10,7 m. Zawisło na niej 40 szt. stroboskopów, 40 szt. gwiazdek świetlnych , 41 12-metrowych ledowych nitek, 24 tub ze światłem spadającym i czubek świetlny. Na murku przy choince znajduje się 30 szt. gwiazdek świetlnych i 4 moduły dekoracyjne.

Eltob jest odpowiedzialne za utrzymanie zamontowanej dekoracji świątecznej w pełnej sprawności technicznej, zapewniającej świąteczne oświetlenie ulic w okresie od zmroku do świtu. Dekoracje będą oświetlać Legionowo do 2 lutego przyszłego roku.

DK/ŁM/MK/KH/TM/TK/

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.