Legionowo: Pomóżmy małej Lidzii

Lidzia urodziła się z rzadkim zespołem Treacher-Collins’a. Zespół ten objawia się rozległymi wadami twarzoczaszki, niedorozwojem kości żuchwy, zniekształceniem małżowin usznych, zarośnięciem przewodów słuchowych zewnętrznych i zarośnięciem nozdrzy tylnych. Ponadto jest dzieckiem z obustronnym niedosłuchem i niedowidzeniem – nosi aparat słuchowy i specjalistyczne okulary. Oddychanie umożliwia jej rurka tracheotomijna. Lidka przeszła wiele operacji, tylko w tym roku dwa poważne zabiegi chirurgiczne. Do niedawna była karmiona przez gastrostomię. Aktualnie Lidzia potrafi zjadać już miksowane, papkowate pokarmy. Nadal nie potrafi gryźć i żuć. Dziewczynka wymaga kolejnych zabiegów operacyjnych, które są zaplanowane na najbliższe lata.

Od września 2014 roku Lidka rozpoczęła naukę w klasie pierwszej. Dziewczynka systematycznie robi postępy we wszystkich sferach rozwojowych. Coraz częściej porozumiewa się za pomocą mowy. Potrafi formułować proste zdania. Mowa Lidzi jest jednak najczęściej mało zrozumiała. Wynika to z problemów medycznych i wymaga intensywnej stymulacji ogólnorozwojowej, terapii logopedycznej, terapii SI, rehabilitacji oraz innych metod wspomagających rozwój. Od dłuższego czasu Lidkę wychowuje tylko mama, którą wspierają kochający dziadkowie. To dzięki pełnej miłości atmosferze Lidzia mimo ciężkiej choroby jest pogodną dziewczynką. Pomimo początkowo złych rokowań lekarzy systematycznie się rozwija i widoczne są postępy, a jej bliscy robią wszystko, co tylko mogą, by jej pomóc w walce z chorobą.

Bez wsparcia ludzi, którym los chorych dzieci nie jest obojętny, możliwości właściwej terapii dziewczynki są mało realne. Dlatego bardzo prosimy o pomoc, każda nawet najmniejsza jest nieoceniona. Wpłacając choćby niewielką kwotę na podane niżej konto lub przeznaczając 1% podatku, zwiększą Państwo jej szansę na przeprowadzenie potrzebnych operacji, niezbędną rehabilitację i stopniowy powrót do zdrowia.

Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”
Bank BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Tytułem:
3864 – Chmielewska Lidia – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Bank BPH S.A. (darowizny w ramach zbiórki publicznej)
61 1060 0076 0000 3310 0018 2660
Tytułem:
3864 – Chmielewska Lidia – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer: KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” podaj:
3864 Chmielewska Lidia

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.