Legionowo: Policjanci uratowali mężczyznę przed zamarznięciem

Policjanci z Legionowa uratowali 46-letniego bezdomnego przed zamarznięciem. Nietrzeźwy mężczyzna leżał na ziemi pod balkonem budynku wielorodzinnego na terenie osiedla Sobieskiego w Legionowie. Po konsultacji z lekarzem został doprowadzony do wytrzeźwienia.

Asp. sztab. Mariusz Szulc i sierż. Daniel Białorucki podczas sobotniego patrolu osiedli mieszkaniowych w Legionowie około północy pod balkonem budynku wielorodzinnego na terenie osiedla Sobieskiego zauważyli leżącą osobę. W trakcie podjętych natychmiast czynności ustalili, że jest nim 46-letni Cezary L.

Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Z wyjaśnień osoby wynikało, że jest od kilku lat bezdomnym i nie posiada rodziny. Cezary L. był bardzo wyziębiony i miał problemy z wypowiadaniem słów. Po przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości okazało się, że 46-latek posiada ponad 2 promile alkoholu wydychanym powietrzu. Po konsultacji z lekarzem bezdomny został doprowadzony do wytrzeźwienia.

Pamiętajmy, że zima oraz związane z tym niekorzystne warunki atmosferyczne, niosą realne zagrożenie utraty życia z powodu wychłodzenia organizmu. Każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować ich życie.

Każdy zasługuje na pomoc! Twój telefon może uratować życie!

KPP Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.