Legionowo: Pędził na motorze 211 km/h

Dozwoloną prędkość przekroczył o 161 km/h. Legionowscy policjanci zatrzymali motocyklistę, który w terenie zabudowanym jechał aż 211km/h. Mężczyzna za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym odpowie przed sądem oraz straci prawo jazdy na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie dzisiejszej nocy na ul. Zegrzyńskiej zauważyli kierującego motorem marki Kawasaki, który zlekceważył przepisy ruchu drogowego i w terenie zabudowanym znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Urządzenie pomiarowe wskazało, że motocyklista pędził aż 211km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Po zatrzymaniu okazało się, że motorem kieruje 30-letni mężczyzna. Mieszkaniec powiatu legionowskiego już stracił prawa jazdy. Z uwagi, że mężczyzna odmówił przyjęcia mandat, policjanci skierowali wniosek do sądu o ukaranie 30-latka.

Przypominamy, że zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Następnie zostanie ono przesłane do właściwego starosty, który – wydając decyzję administracyjną – zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące.

Podziel się z innymi