Legionowo: Oficjalne otwarcie nowego skateparku

W piątek (8.10) odbyło się oficjalne otwarcie nowej części skateparku. Legionowska oferta rekreacyjna powiększyła się o kolejne miejsce z którego może korzystać młodzież. Z tej atrakcji ucieszą się zapewne nie tylko miłośnicy sportów ekstremalnych, ale wzorem innych miast chętnie będą z niego korzystać osoby w różnym wieku.

Wbrew pozorom samo miejsce oraz uprawiany na nim sport nie jest przeznaczony jedynie dla wyszkolonych zawodników. Specjalne tory z przeszkodami, jakie powstały służą do akrobacji na deskorolkach, BMX-ach, hulajnogach, czy rolkach na różnym stopniu trudności. Można na nich wykonywać najwyższej trudności triki, ale też zwyczajnie, aktywnie i miło spędzić czas na świeżym powietrzu.

W ramach zrealizowanych prac powstały między innymi:
– betonową płytę jezdną;
– zainstalowano urządzenia i elementy wyposażenia sportowego: nufbox z grindboxem 3/3 i poręczą 2/1 + piramida, poręcz prosta, funbox z disasterboxem + funbox kątowy, grindbox 2, quarter pipe z mini quarterem + bank ramp z grindboxem, minirampa;
– powstała nawierzchnia utwardzona ścieżek oraz dojść pieszych;
– wykonano ogrodzenie skateparku.

Dodatkowo KZB Legionowo położyło kostkę przy wejściu do nowej części skateparku oraz zamontuje barierki przy bowlu dla zwiększenia bezpieczeństwa.

Jestem przekonany, że będzie to miejsce do aktywnego wypoczynku i rekreacji, przyciągające nie tylko mieszkańców miasta, ale także miłośników jazdy na rolkach, deskorolkach, hulajnogach czy rowerach z całego regionu i spoza niego – mówi prezydent miasta, Roman Smogorzewskiserdecznie zapraszam do korzystania.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.