Legionowo: Nowy komendant Centrum Szkolenia Policji

Centrum Szkolenia Policji ma nowe władze. Na stanowisko komendanta mianowano insp. Annę Rosół, zaś pełnienie obowiązków jej zastępcy ds. dydaktycznych zostało powierzone podinsp. Iwonie Klonowskiej.

Nowe władze Centrum mianował Komendant Główny Policji. Podczas uroczystości, jaka odbyła się 1 lutego w CSP, nominacje obu paniom wręczył I Zastępca Komendanta Głównego Policji mł. insp. Andrzej Szymczyk. W gali wzięli udział przedstawiciele kadry kierowniczej i dydaktycznej oraz słuchacze szkoły. Z tej okazji Prezydent Miasta Legionowoserdecznie pogratulował nowej szefowej Centrum powołania na stanowisko: – Podczas 25-letniej służby niejednokrotnie mieliśmy okazję poznać Pani zaangażowanie i poświęcenie pracy, zwłaszcza gdy pełniła Pani funkcję Zastępcy Komendanta legionowskiego centrum Szkolenia Policji – napisał w liście gratulacyjny, prezydent. – Dzięki działaniom Pani i podległych Pani pracowników nasi mieszkańcy, zwłaszcza ci najmłodsi, niejednokrotnie mieli okazję odwiedzać Centrum i obserwować codzienną pracę szkoleniową i dydaktyczną. Odnosząc się z wielkim uznaniem do dotychczasowych Pani dokonań, życzę jeszcze więcej radości ze służby pełnionej Ojczyźnie i społeczeństwu oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Insp. Anna Rosół posiada blisko 25-letni staż służby w Policji. Służbę rozpoczęła w 1991 r. w Wydziale Prewencji KWP w Ostrołęce, następnie po ukończeniu Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w 1996 r. kontynuowała ją w pionie dydaktycznym w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Początkowo objęła stanowisko wykładowcy Zakładu Prewencji CSP, a 4 lata później wykładowcy Zakładu Prawa i Taktyki Kryminalistycznej. W 2000 r. została absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, a w 2001 r. ukończyła podyplomowe studia w Akademii Obrony Narodowej w zakresie Prawa Konfliktów Zbrojnych oraz Organizacji i Zarządzania w Wojskowej Akademii Technicznej. Od lipca 2004 r. pełniła obowiązki Naczelnika Wydziału Inspekcji, Organizacji Szkolenia i Egzaminów Centralnych, natomiast w listopadzie tego samego roku objęła stanowisko Naczelnika Wydziału Metodyki, Organizacji Szkolenia i Dowodzenia. Ponadto ukończyła kursy podnoszące wiedzę i umiejętności w zakresie taktyki i technik interwencji, metodyki nauczania dorosłych i zarządzania. Z dniem 1 sierpnia 2006 r. została mianowana Zastępcą Komendanta CSP w Legionowie. Od 4 listopada 2010 r. pełniła obowiązki Zastępcy Komendanta Szkoły Policji w Katowicach właściwego w sprawach dydaktycznych, natomiast w dniu 1 sierpnia 2011 r. została mianowana na to stanowisko rozkazem personalnym Komendanta Głównego Policji. W dniu 4 sierpnia 2014 r. rozkazem personalnym Komendanta Głównego Policji została mianowana na stanowisko Zastępcy Komendanta CSP w Legionowie. Z dniem 1 lutego 2016 r. Komendant Główny Policji mianował insp. Annę Rosół na stanowisko Komendanta Centrum Szkolenia Policji. Wielokrotnie nagradzana i odznaczana m.in.: Brązowym Krzyżem Zasługi, Brązowym Medalem „Za długoletnią służbę” oraz Brązową, Srebrną i Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant”.

Podinsp. Iwona Klonowska jest oficerem z 16-letnim stażem służby. Pierwsze umiejętności zawodowe zdobywała w Komendzie Stołecznej Policji w pionie prewencji. W październiku 2000 r. podjęła służbę w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie – m.in. była związana z Zakładem Psychologii i Profilaktyki Społecznej oraz Wydziałem Prezydialnym. W 2005 r. powierzono jej obowiązki kierownika Zakładu Komunikacji Społecznej CSP, gdzie wczesniej była również starszym wykładowcą. Od lipca 2006 r. służbę kontynuowała na stanowisku kierownika tegoż Zakładu. W latach 2010 – 2012 była radcą Zespołu Komunikacji Społecznej i Psychologów Zakładu Ogólnozawodowego oraz Zespołu Psychologów CSP. Od 2012 r. delegowana czasowo do pełnienia służby w Komendzie Stołecznej Policji. Od 28 kwietnia 2014 r. służbę kontynuowała w Komendzie Głównej Policji, z jednoczesnym powierzeniem jej pełnienia obowiązków na stanowisku naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej Gabinetu Komendanta Głównego Policji. Z dniem 16 lipca 2014 r. objęła stanowisko naczelnika Wydziału, które pełniła do grudnia 2015 r. Od 18 grudnia 2015 r. pełniła obowiązki w Zespole Prasowym Komendy Głównej Policji. 1 lutego 2016 r. oddelegowana do czasowego pełnienia służby w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie z jednoczesnym powierzeniem jej obowiązków Zastępcy Komendanta Centrum. Jest absolwentką Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, z tytułem magistra psychologii i magistra pedagogiki specjalnej oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, gdzie ukończyła również studia podyplomowe w zakresie zarządzania jednostką administracyjną. Podinsp. Iwona Klonowska dodatkowo ukończyła studia podyplomowe na kierunku: poradnictwo i pomoc psychologiczna na Uniwersytecie Jagiellońskim i z zakresu public relations oraz psychologii transportu na Uniwersytecie Warszawskim. W 2012 r. uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

zdjęcia: asp. Marcin Grzeszyk/WMiOSz

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.