Legionowo: Nowy budynek KZB oddany do użytku

Nowoczesny, energooszczędny budynek przy ul. Piłsudskiego 3 został w środę (13.01) oficjalnie otwarty. Już 1 lutego przeniesie się tam spółka KZB Legionowo. Stary budynek przy ul. Jagiellońskiej zostanie wynajęty.

Inwestycja pod nazwą „Przebudowa wraz z termomodernizacją budynku administracyjno-biurowego w Legionowie przy ul. Piłsudskiego 3 w ramach projektu „Podniesienie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej na terenie Miasta Legionowo” trwała niewiele ponad pół roku.

„Założeniem tej inwestycji było podniesienie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej na terenie Miasta Legionowo. Zakres prac obejmował m.in. docieplenie ścian i wymianę stolarki, podniesienie i wymiana dachu, wymianę instalacji, zamontowanie kolektorów słonecznych, oraz paneli fotowoltaicznych” – mówi prezes KZB Legionowo Irena Bogucka

Łącznie w budynku znajduje się 29 pomieszczeń biurowych oraz pomieszczenia wentylatorni, kotłowni i serwerownia. Na wszystkich kondygnacjach znajdują się pomieszczenia sanitarne. Wyodrębniono i wyposażono 2 pomieszczenia socjalne.

„To jeden z najstarszych budynków w Legionowie. Świetnie, że został on utrzymany w tak nowoczesnej, ekologicznej i ekonomicznej formie i będzie mógł służyć przez długie lata naszym mieszkańcom – powiedział podczas otwarcia prezydent Roman Smogorzewski, dodając „ta inwestycja pokazuje, że spółka działa bardzo sprawnie, w krótkim czasie wykonała termomodernizacje przedszkoli nr 3 i 11, zbudowała zadaszenie trybuny i zainstalowała na nim panele fotowoltaiczne – nowoczesne źródła energii odnawialnej. Co ważne – spółce udało się pozyskać środki unijne, które będą spłacane z wynajmu starego budynku – jest to przykład bardzo aktywnej, gospodarnej i ekonomicznej działalności”.

„Budynek przy ul. Piłsudskiego 3 funkcjonuje w świadomości mieszkańców Legionowa jako była siedziba Urzędu Miasta Legionowo i nie kojarzył się z komfortem i nowoczesnością. Dzięki otwieranej dzisiaj inwestycji spółka KZB Legionowo zmieniła oblicze tej części Legionowa. Gratuluję tego budynku – jego nowoczesnej architektury i przede wszystkim energooszczędności. Dzięki zamontowanym na dachu kolektorom jest to jeden z pierwszych energooszczędnych budynków użyteczności publicznej na terenie powiatu legionowskiego” – napisał w liście skierowanym do prezes Ireny Boguckiej Poseł na Sejm RP Jan Grabiec – „Składając gratulacje za sprawnie przeprowadzoną inwestycję pragnę jednocześnie złożyć wszystkim pracownikom życzenia dalszego rozwoju Spółki, wszelkiej pomyślności oraz kolejnych, równie udanych lat działalności. Niech ten budynek będzie nie tylko miejscem Państwa pracy, ale i symbolem kompetencji oraz dobrego zarządzania” – napisał poseł.

Celem zamontowanego na dachu systemu jest pozyskanie energii elektrycznej z energii słonecznej przy użyciu technologii krzemowej polikrystalicznej. Zamontowany system będzie produkować energię elektryczną na potrzeby własne. Instalacja fotowoltaiczna wyposażona jest w inwertery zamieniające prąd stały na prąd zmienny. W przypadku braku energii wytwarzanej z paneli fotowoltaicznych, nastąpi doprowadzenie energii z sieci energetycznej.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013. Spółce udało się uzyskać niezwykle korzystne oprocentowanie pożyczki z tzw. „Jessiki” w wysokości 0,3%.

Inwestorem była spółka KZB Legionowo, a wykonawcami – konsorcjum firm: P.P.H.U ARCUS Usługi Ogólnobudowlane i ARDO S.C. oraz EKOINSTAL spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

KZB Legionowo

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Nowa siedziba KZB Legionowo fot. ŁM

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.