Legionowo: Nowe miejsce wyczekiwania zespołów Ratownictwa Medycznego

Od początku wakacji dwa zespoły Ratownictwa Medycznego stacjonujące na terenie Legionowa, zmieniły miejsce wyczekiwania. Z ciasnych pomieszczeń, które NZOZ Legionowo wynajmowało w Komendzie Powiatowej Policji przy ulicy Jagiellońskiej, przeprowadzono się do wyremontowanych pomieszczeń w budynku Straży Pożarnej przy ulicy Mickiewicza.

Po wyprowadzeniu się z budynku Państwowej Straży Pożarnej, duży budynek został zasiedlony przez strażaków ochotników. Jednakże tak dużo pomieszczeń nie było im potrzebne. Na mocy podpisanej umowy między Urzędem Miasta a Starostwem Powiatowym i NZOZ Legionowo, część pomieszczeń została oddzielona od reszty budynku i przekazana ratownictwu medycznemu.

Od początku lipca ratownicy medyczni mają lepsze warunki w których oczekują na wezwania. Wyodrębniono miejsce na kuchnie i jadalnie oraz magazyn leków. Karetki w zimie nie będą stać pod chmurką a w ogrzewanych garażach.

W budynku poza Ratownictwem Medycznym i Ochotniczą Strażą Pożarną, pomieszczenia magazynowe otrzymali również legionowscy harcerze.

Foto: Łukasz Mosakowski

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.