Legionowo: Nowa usługa „Książka do domu”

Nowa usługa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie – „Książka do domu” to propozycja dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą samodzielnie wypożyczyć książki w bibliotece. Teraz pracownik biblioteki przywiezie wybraną książkę do domu.

„Książka do domu” jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, którzy z powodów np. zdrowotnych nie wychodzą z domu a nie mają możliwości czytania ebooków. To oferta dla osób niepełnosprawnych lub w podeszłym wieku.

– Już od pewnego czas obserwowaliśmy, że wiele osób, np. pielęgniarek środowiskowych przychodzi do nas po książki dla swoich podopiecznych – wyjaśnia Tomasz Talarski, dyrektor biblioteki miejskiej. – Często sąsiedzi robią to z dobrego serca. Nie zawsze mają jednak czas, żeby przychodzić do nas po książkę dla schorowanej sąsiadki regularnie. Postanowiliśmy więc ułatwić im zadanie i wyjść naprzeciw tym czytelnikom, którzy nie mogą przyjść do nas samodzielnie – dodaje dyrektor biblioteki.

Zapotrzebowanie na książkę można zgłosić pracownikowi legionowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, lub zarezerwować ją bezpośrednio w Bibliotece – przez internet lub telefonicznie (22 774 13 13 w. 24). Wcześniej zbiory miejskiej książnicy można przejrzeć w katalogu online lub po prostu poprosić o poradę bibliotekarza.

Pracownik biblioteki przyjdzie do domu, zapisze mieszkańca do Biblioteki, wypożyczy i przyniesie wybrane pozycje – książki lub audiobooki. Pracownik będzie miał identyfikator z imieniem i nazwiskiem, a jego dane będzie można sprawdzić dzwoniąc do biblioteki.

Usługa jest bezpłatna.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.