Legionowo: Mężczyzna zabarykadował się w mieszkaniu

W piątek (20.02) około godziny 9 policjanci z legionowskiej komendy policji udali się na intwerwencję domową do jednego z mieszkań przy ulicy Siwińskiego. Kobieta poinformowała policjantów że jej konkubent wyrzucił ją z domu i teraz nie chce wpuścić. Gdy funkcjonariusze zapukali do mieszkania, mężczyzna oświadczył że drzwi nie otworzy.

Policjanci o pomoc poprosili straż pożarną oraz policyjnego negocjatora. Gdy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia, w pierwszej kolejności od strony balkonu rozstawili skokochron. Istniało ryzyko że mężczyzna będzie chciał skoczyć z 7 piętra. Policyjny negocjator cały czas namawiał lokatora do otwarcia drzwi do mieszkania. Przybyła na miejsce ekipa pogotowia gazowego, odłączyła dopływ gazu w klatce schodowej. Gdy kontakt z mężczyzną się urwał i przestał rozmawiać z negocjatorem, podejrzewano że mógł sobie coś zrobić. W związku z tym strażacy przy pomocy specjalistycznego sprzętu wyważyli drzwi do mieszkania ułatiwając funkcjonariuszom policji wejście do lokalu.

W środku zastano śpiącego mężczyznę którego po przebadaniu przez lekarza karetki pogotowia przewieziono do szpitala w Warszawie.

Udział w akcji:
471-21 – JRG Legionowo
471-25 – JRG Legionowo
471-53 – JRG Legionowo
470-91 – KPPSP Legionowo
01-171 – Zespół „S” Ratownictwa Medycznego Legionowo
KPP Legionowo
Pogotowie Gazowe

M.K.
20150220_102145_RichtoneHDR

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.