Legionowo: Medal dla starosty

Starosta legionowski Robert Wróbel został odznaczony Medalem za Zasługi dla Policji. Dekoracja odbyła się w Komendzie Stołecznej Policji.                  

17 listopada odbyła się uroczysta zbiórka warszawskiego garnizonu policji. Spotkanie, przygotowane w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, było okazją do uhonorowania osób zaangażowanych w pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, wykonywaną przez tę formację.

Komendant stołeczny policji nadinspektor Michał Domaradzki wspólnie z wojewodą mazowieckim Jackiem Kozłowskim odznaczyli dziewiętnaścioro funkcjonariuszy, pracowników cywilnych policji, prokuratorów i samorządowców Medalem za Zasługi dla Policji. Wśród nich znalazł się Robert Wróbel, który otrzymał odznaczenie III stopnia, czyli Brązowy Medal za Zasługi dla Policji. Odznaczenia otrzymali też starostowie z zaprzyjaźnionego powiatu warszawskiego zachodniego: starosta Jan Żychliński – Złoty Medal za Zasługi dla Policji i wicestarosta Paweł Białecki – Brązowy Medal za Zasługi dla Policji.

Medal za Zasługi dla Policji, który decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych otrzymał starosta, został ustanowiony ustawą z dnia 7 czerwca 2001 r. Przyznaje się go, jako odznaczenie za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji.

Podczas uroczystości nagrody i wyróżnienia otrzymali oczywiście również policjanci. 30 funkcjonariuszy i funkcjonariuszek dostało z rąk komendanta Domaradzkiego i wojewody Kozłowskiego odznakę Zasłużony Policjant. Jest to odznaczenie cywilne, nadawane policjantowi w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, którymi przyczynił się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa lub porządku publicznego. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości policjanci otrzymali również awanse i nagrody. Dziesięcioro funkcjonariuszy otrzymało mianowanie na wyższy stopień policyjny, a dwoje policjantów otrzymało nagrody pieniężne w nagrodę za wzorową służbę od Ministra Spraw Wewnętrznych.

Starostwo Powiatowe w Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.