Legionowo: Kontrole Straży Miejskiej

Nieprzerwanie od listopada minionego roku Straż Miejska w Legionowie kontynuuje akcję dotyczącą kontroli przydomowych kotłowni, które według okolicznych mieszkańców emitują dym sugerujący spalanie śmieci i innych nielegalnych odpadów.

Straż Miejska w Legionowie dokonała 449 kontroli indywidualnych kotłowni. W połowie kotłowni (225 kontrole) stwierdzono używanie kotłów gazowych lub olejowych. W 212 domach stwierdzono opalanie paliwami stałymi (węglem lub drewnem).

Ujawniono ponadto 12 przypadków nielegalnego spalania w piecach odpadów. Były to w większości przypadków fragmenty mebli lub materiałów budowlanych. Sprawców ukarano mandatami oraz zobowiązano do legalnego pozbycia się śmieci. W tym celu we wszystkich tych przypadkach wszczęto postępowania administracyjne w oparciu o przepisy ustawy o odpadach. Sprawcy mają obowiązek przedstawić dowody legalnego pozbycia się tych śmieci. W przypadku niewywiązania się z tego obowiązku zostanie wydana decyzja administracyjna i nałożona dodatkowa grzywna.

UM Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.