Legionowo: Kolejny sukces monitoringu miejskiego

Oko kamery monitoringu miejskiego już ponad 4 lata stoi na straży porządku w Legionowie. Dzięki nagraniom często udaje się złapać sprawców wykroczeń „na gorącym uczynku”. Każde niestandardowe zachowanie jest poddawane analizie i odpowiedniej interwencji pracowników. Taka sytuacja miała właśnie miejsce w nocy z 11/12 stycznia.

Dziwnie zachowujący się młody mężczyzna pomiędzy 1 a 2 w nocy na parkingu przy ul. Sobieskiego „sprawdzał” stojące tam samochody. Próbował otworzyć bagażniki aut. W końcu, dotarł do zaparkowanego tam poloneza, dostał się do jego wnętrza, po czym rozpoczął wyrzucanie znajdujących się w nim rzeczy.

Nie udało mu się jednak „odpalić” auta, próbował je wypchnąć z parkingu w stronę ul. Piłsudskiego. Nie wiedział, że zaniepokojeni jego zachowaniem pracownicy monitoringu miejskiego poinformowali o jego poczynaniach dyżurnego oficera KPP, który wysłał w to miejsce patrol policji.

Sprawcę udało się zatrzymać na gorącym uczynku i zapobiec kradzieży mienia. Mężczyzna po przewiezieniu na komendę został poddany badaniu na zawartość alkoholu – wydmuchał promil. Za swój czyn usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do pojazdu, odpowie również za jego uszkodzenie.

UM Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.