Legionowo: Kara za wycięcie drzewa bez zezwolenia

Kilka dni temu budżet Gminy Legionowo wzbogacił się o 170.965,00 zł. Przedsiębiorca z branży budowlanej zapłacił karę w tej wysokości za wycięcie drzew bez zezwolenia. Nielegalna wycinka została wykryta przez urzędników Referatu Ochrony Środowiska wiosną br. podczas przeprowadzania czynności służbowych na terenie miasta. To kolejna tego typu kara zapłacona przez przedsiębiorcę z tej branży. Poprzednio inny podmiot z tego samego powodu zapłacił ponad 250 tys. zł.

Przypominamy, że pracownicy Referatu Ochrony Środowiska weryfikują także, czy nie zostały usunięte drzewa, na które w toku postępowania administracyjnego została wydana decyzja administracyjna odmawiająca ich usunięcia.

Pamiętajmy, że ochrona przyrody na terenie Legionowa będzie skuteczniejsza, jeśli mieszkańcy będą reagować na przypadki wandalizmu, niszczenia zieleni lub nielegalnej wycinki drzew.

Podejrzane zachowania prosimy zgłaszać Straży Miejskiej tel: 986 lub do Referatu Ochrony Środowiska w godzinach pracy urzędu, tel: 22 766 40 65; 22 766 40 66.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.