Legionowo: Jest wykonawca Nowo-Barskiej

Przetarg na budowę łącznika pomiędzy ulicami Jagiellońską i Krakowską oraz ronda na skrzyżowaniu Jagiellońska-Barska został rozstrzygnięty 13 sierpnia. Zwycięską ofertę złożyła firma Skanska S.A.

Jeszcze w tym roku ma powstać nowa droga, łącząca dwie z głównych ulic Legionowa, dzięki czemu układ komunikacyjny w okolicach tunelu pod torami zostanie zmieniony. Mieszkańcy zyskają dodatkowe połączenie pomiędzy Krakowską i Jagiellońską, dzięki czemu od strony tej ostatniej do tunelu dojedziemy bez konieczności objeżdżania ronda na „Przystanku” i uciążliwego skrętu w lewo z podporządkowanej drogi. Jak każda inwestycja również ta budzi emocje. Na skrzyżowaniu Barska-Jagiellońska ma powstać rondo. Wielu kierowców jest zadowolonych, nie brakuje też głosów, że natężenie ruchu w tym miejscu nie uzasadnia takiego rozwiązania.

Nowa ulica będzie miała jezdnię o szerokości 7 metrów. Po jednej stronie powstanie wzdłuż niej ciąg pieszo-rowerowy o szerokości od 2 do 4 metrów. Rondo planowane na skrzyżowaniu nowej drogi z Jagiellońską będzie miało średnicę wewnętrzną 26 metrów i jezdnię o szerokości 5,5 metra. Wokół niego zbudowane zostaną chodniki i ciągi pieszo-rowerowe o szerokości 2 do 4 metrów.

12 sierpnia otwarto oferty przetargowe. Złożyły je Skanska S.A. z ceną 970.771,65 zł i Drogi i Mosty Jan Kaczmarczyk z ceną 998.999,- zł. Obydwie firmy zaoferowały wykonanie prac w ciągu 8 tygodni i udzielenie 60-miesięcznej gwarancji. Dzięki sprawnemu badaniu ofert postępowanie udało się rozstrzygnąć już następnego dnia. Wykonawcą, który zrealizuje zamówienie będzie Skanska S.A.

Wprowadzenie wykonawcy na plac budowy jest zaplanowane na 31 sierpnia. Oznacza to, że na koniec października będziemy mogli pojechać nową drogą.

Starostwo Powiatowe

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.