Pilne
  • *** Legionowo: Roman Smogorzewski - 42,02%  , Bogdan Kiełbasiński - 22,94% , Andrzej Kalinowski - 21,26% , Ewa Milner-Kochańska - 13,77%  *** Serock: Artur Borkowski 58,73% - Anna Gajewska 41,27% *** Nieporęt: Powała Agnieszka 53,00% - Maciej Mazur 47,00% *** Wieliszew: Paweł Kownacki 61,96% - Artur Sierawski 38,04%  *** Jabłonna: Druga tura między Jarosławem Chodorskim 49,05% i Zbigniewem Garbaczewskim 22,65% ***                *** Legionowo: Roman Smogorzewski - 42,02%  , Bogdan Kiełbasiński - 22,94% , Andrzej Kalinowski - 21,26% , Ewa Milner-Kochańska - 13,77%  *** Serock: Artur Borkowski 58,73% - Anna Gajewska 41,27% *** Nieporęt: Powała Agnieszka 53,00% - Maciej Mazur 47,00% *** Wieliszew: Paweł Kownacki 61,96% - Artur Sierawski 38,04%  *** Jabłonna: Druga tura między Jarosławem Chodorskim 49,05% i Zbigniewem Garbaczewskim 22,65% ***

Legionowo informuje jak dojechać do siebie…

Na transport publiczny z legionowskiego budżetu wydano w 2014 roku blisko 6,4 mln zł. Rok wcześniej prawie milion zł mniej. Skąd takie kwoty i na co idą te pieniądze? Przedstawiamy poradnik na temat połączeń transportu publicznego z Legionowa. W 2004 roku na publiczny transport miasto wydało zaledwie 261 tys zł. Mało kto jednak pamięta, że wówczas nie obowiązywał „Wspólny bilet”, nie było bezpłatnych linii dowozowych ani kolei SKM. Pociągi jeździły rzadko, a „czerwoniaki” w Legionowie były dwa.

Autobusem do Warszawy

723 – to najstarsza legionowska linia autobusowa (uruchomiona w 1986 roku), która kursuje na trasie z Żerania FSO do PKP Legionowo Przystanek.

731 – linia autobusowa, która kursuje z Żerania FSO do Osiedla Młodych. W dni powszednie w godzinach 7-18 kursy odbywają się na trasie wydłużonej Żerań FSO – Starostwo Powiatowe.

736 – linia autobusowa strefowa, która kursuje z Żerania FSO do pętli Mickiewicza przez Józefów, Kąty Węgierskie i Rembelszczyznę.

N63 – linia autobusowa nocna, która kursuje z Dworca Centralnego do Osiedla Jagiellońska, z niektórymi kursami do Chotomowa.

Pociągiem prosto do metra

S9 – linia Szybkiej Kolei Miejskiej, kursująca na trasie Warszawa Zachodnia – Legionowo Piaski, część kursów dojeżdża do stacji Wieliszew. Kursuje tylko w dni powszednie.

S3 – linia Szybkiej Kolei Miejskiej, która kursuje na trasie Legionowo Piaski – Warszawa Lotnisko Chopina, w wybranych kursach dociera do Wieliszewa.

Koleje Mazowieckie

Linia KM9 – pociągi kursują na trasie Warszawa Zachodnia – Działdowo (niektóre kursy jako KML do Modlina)

KM10 – Legionowo – Tłuszcz

W Legionowie zatrzymują się także inne pociągi dalekobieżne PKP.

Bezpłatnie po Legionowie

Na terenie miasta działają trzy bezpłatne linie dowozowe.

D1 – bezpłatna linia dowozowa dla mieszkańców ul. Grudzie. Kursuje od poniedziałku do piątku ulicami: Piaskowa, Sybiraków, Zegrzyńska, Warszawska, Sowińskiego, Piłsudskiego, Sobieskiego do Krasińskiego.

D2 – bezpłatna linia dowozowa ze PKP Legionowo Przystanek do stacji PKP Legionowo. Funkcjonuje w dni powszednie. Zatrzymuje się na przystankach: Parkowa, Lwowska, Arena Legionowo, Rycerska, Husarska, Siwińskiego, Urząd Miasta, PKP Legionowo z dodatkowymi przystankami: Rynek i CH Błękitne w kierunku PKP Legionowo Przystanek.

D3 – bezpłatna linia dowozowa dla mieszkańców III Parceli i PKP Przystanek do stacji PKP Legionowo. Kursuje w dni powszednie z przystanku Kolejowa przez: Narutowicza, Cmentarz, Cynkowa, Al. Róż, PKP Przystanek, Parkowa, Ks. Skorupki, CH Błękitne, Os. Batorego, PKP Legionowo z dodatkowymi przystankami: Al. Róż i PKP Przystanek dla kursów jadących w kierunku PKP Legionowo.

Linie dowozowe dla pasażerów z ościennych gmin

L8 – kursuje na trasie: PKP Dąbkowizna, Wólka Radzymińska, Nieporęt, Aleksandrów, Izabelin, Stanisławów Pierwszy, Rembelszczyzna, Kąty Węgierskie, Wola Aleksandra, Stanisławów Drugi, PKP Legionowo i CH Błekitne

L9 – kursuje na trasie Komornica, Poddębie, Wieliszew, Łajski, Michałów-Reginów do PKP Legionowo i Pl. Kościuszki

L10 – trasa: Wieliszew – Plaża, Łajski, PKP Legionowo, CH Błękitne

L11 – od przystanku Nowy Dwór Mazowiecki, Okunin, Góra, Janówek Pierwszy, Krubin, Olszewnica Nowa i Stara, Kałuszyn, Skrzeszew, Poniatów, Wieliszew, Łajski, Michałów- Reginów do PKP Legionowo i Pl. Kościuszki

Jakie bilety?

Od stycznia 2009 roku Legionowo opłaca „Wspólny bilet”. Jest to specjalna oferta taryfowa, w ramach której posiadacze wybranych biletów ZTM mogą podróżować m.in. pociągami podmiejskimi na terenie Warszawy i ościennych gmin, autobusami Komunikacji Miejskiej Łomianki oraz liniami lokalnymi tylu „L”.

Oferta „Wspólny bilet” obejmuje bilety ZTM: 90-dniowe, 30-dniowe, dobowe, weekendowe, weekendowe grupowe, bilet seniora, bilety dla dzieci z rodzin posiadających troje dzieci. Ponadto w autobusach linii lokalnych obowiązują bilety emitowane przez obsługującego je przewoźnika.

Bilety w ramach oferty „Wspólny bilet” uprawniają do przejazdów pociągami Kolei Mazowieckich (KM) na obszarze ograniczonym stacjami: Sulejówek Miłosna, Śródborów, Zalesie Górne, Pruszków, Płochocin, Legionowo Przystanek, Legionowo Piaski, Warszawa Zacisze-Wilno

W pociągach SKM oraz liniach autobusowych ZTM obowiązują także bilety:

20-minutowy (strefa 1 i 2) uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów do 20 minut od momentu skasowania. Bilet nie obowiązuje w autobusach linii typu „L”.

Bilet jednorazowy przesiadkowy (strefa 1 i 2) uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów do 90 minut od momentu skasowania biletu albo uprawniający do przejazdu jednym środkiem transportu do przystanku lub stacji, który obowiązuje jako ostatni na trasie. Bilet nie obowiązuje w autobusach linii typu „L”.

W pociągach KM obowiązują bilety jednorazowe według taryfy przewoźnika.

Zniżka „Warszawa Plus” czyli „Karta Legionowianina”

Od kwietnia br każda osoba, która mieszka i rozliczyła podatek PIT za poprzedni rok w naszym mieście, może skorzystać z tańszych biletów ZTM w taryfie „Warszawa Plus”. „Warszawa Plus” to taryfa zaoferowana mieszkańcom podwarszawskich miejscowości przez stołeczny ZTM. Obowiązuje dla miesięcznych i kwartalnych biletów – zarówno tych na dwie strefy, jak i tylko w II strefie biletowej.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.