Legionowo: Dzięki szybkiej akcji policjantów, mężczyzna przeżył

Policjanci z legionowskiej patrolówki uratowali życie 67-latkowi, który chciał popełnić samobójstwo. Gdy mundurowi odnaleźli mężczyznę nie wykazywał funkcji życiowych. Tylko dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu policjantów mieszkaniec powiatu żyje.

W piątek około godz. 13:00 dyżurny legionowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o 67-letnim mieszkańcu Legionowa, który zapowiedział swoim bliskim, że popełni samobójstwo. W tym celu mężczyzna udał się do komórki znajdujące się na posesji i zamknął drzwi na klucz.

Na miejsce dyżurny natychmiast skierował policjantów legionowskiej patrolówki. Kiedy ci dotarli na miejsce, mężczyzna nie reagował na ich prośby o otwarcie drzwi. Funkcjonariusze wiedzieli, że mają mało czasu i liczy się każda minuta więc podjęli decyzję o wyważeniu drzwi. Mężczyzna był nieprzytomny i nie wykazywał żadnych funkcji życiowych. Mundurowi natychmiast rozpoczęli akcję reanimacyjną, którą następnie kontynuowali strażacy oraz zespół ratownictwa medycznego. Po blisko godzinnych działaniach ratowniczych mieszkaniec powiatu odzyskał funkcje życiowe. Wezwane na miejsce Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowało 67-latka do szpitala.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów nie doszło do tragedii.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.