Legionowo: Dzieci z przedszkola z wizytą w Policji

Dzieci z przedszkola specjalnego mającego swoją siedzibę w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie przy ul. Jagiellońskiej 69 odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Legionowie.

Nie lada atrakcją dla przedszkolaków był pobyt na stanowisku kierowania legionowskiej komendy oraz w siedzibie miejskiego monitoringu, gdzie dzieci na monitorze mogły zobaczyć swoje przedszkole, namierzone przez oko kamery. Małym gościom bardzo podobał się pokój w komendzie przeznaczony dla dzieci, w którym są zabawki i miś przebrany za policjanta. Dzieci zobaczyły i dotknęły policyjne wyposażenie- tarczę do zatrzymywania pojazdów, pałkę czy kajdanki.

Największe jednak zainteresowanie u przedszkolaków wzbudził policyjny radiowóz, który zaprezentowali dzieciom policjanci z wydziału ruchu drogowego.

Profilaktyka i edukacja dzieci oraz młodzieży to bardzo ważny element policyjnej służby, bowiem dobro najmłodszych jest tym, co należy chronić, od tej edukacji zależy również przestrzeganie zasad prawa w przyszłości.

Na zakończenie spotkania policjanci wręczyli naszym gościom odblaski. Wszystko po to, aby dzieci były na drodze widoczne, a przez to bezpieczne.

KPP Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.