Legionowo: Blisko 2 promile u nauczycielki

W poniedziałek (14.12) chwilę po godzinie 10 policjanci interweniowali w legionowskim Zespół Szkół nr 3. Powodem było zgłoszenie od dyrekcji placówki o podejrzeniu, iż jeden z nauczycieli jest pod wpływem alkoholu.

Dyrektor Katarzyna Janicka zawiadomiła dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. Po przybyciu na miejsce patrolu, badaniu alkomatem poddano nauczycielkę Katarzynę P. Wynik badania był wstrząsający.

Blisko 2 promile w wydychanym powietrzu u nauczycielki nauczania początkowego jest niedopuszczalne. Natychmiast podjęto decyzję o odsunięciu kobiety od pracy.

Urząd Miejski nie widzi możliwości dalszej współpracy z nauczycielką. Jak informował Piotr Zadrożny – wiceprezydent Legionowa w rozmowie z Gazetą Miejscową – „zero tolerancji dla takich zachowań w naszych szkołach”.

Policjanci dokonali dwóch pomiarów. Tak jak nakazują przepisy. Pierwszy wynik to 0,82 mg/l a drugi 0,90 mg/l/ Kobieta po badaniu alkomatem przyjęła mandat karny, przyznając się tym samym do popełnienia wykroczenia – mówi nadkom. Artur Bartczak z KPP Legionowo.

DK/MK

 

 

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.