Legionowo: Biblioteka pozostanie na Bukowcu

We wtorek (16.02) o godz. 19:00 w sali parafialnej parafii Matki Bożej Fatimskiej odbyły się konsultacje zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Legionowie. Dotyczyły one reorganizacji sieci bibliotecznej w Legionowie, a przede wszystkim, co ważne dla mieszkańców Bukowca, przyszłości Filii nr 3, zlokalizowanej przy ul. gen. Bolesława Roi 4a. O różnych możliwościach związanych z tą placówką opowiedział dyrektor MBP Tomasz Talarski.

Na konsultacjach pojawiło się ponad 20 osób, a wśród nich Zastępca Prezydenta Miasta Piotr Zadrożny oraz dwaj radni Rady Miasta. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej prezentacji dyrektora biblioteki, który opowiedział o planach po otwarciu Centrum Komunikacyjnego oraz o bieżącej sytuacji Filii nr 3. Podkreślone zostały przede wszystkim złe warunki lokalowe, mało efektywne ogrzewanie elektryczne budynku oraz mała powierzchnia, która umożliwia umieszczenie w placówce maksymalnie 8500 woluminów.

Po zakończeniu tej części spotkania głos zabrali mieszkańcy, którzy chcieli wypowiedzieć się w kwestii przyszłości Filii nr 3. Podkreślona została wola pozostawienia biblioteki w miejscu w którym ona obecnie funkcjonuje, jednak w zmienionym zakresie organizacyjnym, pozwalającym na korzystanie z niej m.in. osób starszych i dzieci. Zgromadzeni postanowili, aby możliwe było utworzenie z obecnej filii punktu bibliotecznego, otwartego na podobnych zasadach jak ten zlokalizowany przy ul. Husarskiej.

Dyrektor Talarski podkreślił, że zgodnie z wolą mieszkańców, biblioteka pozostanie na swoim miejscu, jednak w zmienionej formie np. punktu bibliotecznego.

UM Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.