Legionowo: Bezpieczna droga do przedszkola

Policjanci z legionowskiej komendy prowadzą spotkania z dziećmi zarówno z przedszkoli jak i szkół podstawowych. Na początku roku szkolnego celem takich zajęć jest przede wszystkim rozmowa z najmłodszymi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Funkcjonariusze odwiedzili ostatnio Przedszkole Miejskie nr 2 w Legionowie przy ul. Jagiellońskiej 67.

W ubiegłym tygodniu przy ulicy Jagiellońskiej 67 odbyło się spotkanie policjantów z dziećmi. Na zajęciach maluchy zapoznawały się z ogólnymi przepisami ruchu drogowego. Nauka przebiegała w formie zabawy, podczas której dzieci mogły poznać podstawy bezpieczeństwa na drodze. Policjant z wydziału ruchu drogowego pokazał najmłodszym uczniom jak zatrzymuje się samochody do kontroli drogowej.

Każdy przedszkolak poznał podstawowe zasady obowiązujące w ruchu pieszych, rowerzystów i pasażerów. Wszystko po to, aby każde dziecko mogło bezpiecznie poruszać się w drodze do przedszkola. W nagrodę za bardzo aktywne uczestnictwo w zajęciach dzieci mogły z bliska przyjrzeć się policyjnemu radiowozowi.

KPP Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.