Legionowo: Ambulatorium działa od soboty

Od soboty (3.03) w Legionowie działa ambulatorium w zakresie chirurgii ogólnej oraz chirurgii urazowo-ortopedycznej. Jest ono czynne w soboty, niedziele i święta w godzinach 8.00-24.00, a w dni powszednie w godzinach 19.00-24.00. Ambulatorium współfinansują wszystkie gminy z terenu powiatu legionowskiego oraz samorząd powiatowy.

Świadczenia oferowane przez ambulatorium obejmują:
– szycie i opatrywanie ran,
– unieruchamianie złamań nie wymagających cięć chirurgicznych,
– rozpoznawanie stanów zagrożenia życia, kierowanie do szpitala na ostry dyżur pełniony w ramach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego,
– inne drobne zabiegi możliwe do wykonania w warunkach ambulatorium z wykorzystaniem wiedzy medycznej dyżurującego lekarza.

Usługi medyczne skierowane są do mieszkańców zamieszkałych na terenie powiatu legionowskiego. Pacjenci zobowiązani są do podpisania oświadczenia, iż mieszkają na terenie powiatu legionowskiego. Pacjenci spoza powiatu legionowskiego będą mogli uzyskać świadczenie odpłatnie na podstawie obowiązującego cennika NZOZ Legionowo. Połowę kosztów uruchomienia ambulatorium ponosi powiat legionowski, 25% – gmina Legionowo, a pozostałe 25% jest równo podzielone pomiędzy gminy Wieliszew, Serock, Nieporęt i Jabłonna.

Z uwagi na brak finansowania świadczeń objętych umową przez płatnika publicznego, wydawane w ambulatorium recepty będą pełnopłatne, a wydawane skierowania do lekarza specjalisty lub na badania nie będą obowiązywały w ramach umów z NFZ.

Informacja telefoniczna ambulatorium jest dostępna pod numerem /22/ 774 51 51 w godzinach pracy ambulatorium. O kolejności przyjęć decyduje rejestracja pacjenta lub stan zdrowia chorego.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.