Pilne
  • *** Legionowo: Roman Smogorzewski - 42,02%  , Bogdan Kiełbasiński - 22,94% , Andrzej Kalinowski - 21,26% , Ewa Milner-Kochańska - 13,77%  *** Serock: Artur Borkowski 58,73% - Anna Gajewska 41,27% *** Nieporęt: Powała Agnieszka 53,00% - Maciej Mazur 47,00% *** Wieliszew: Paweł Kownacki 61,96% - Artur Sierawski 38,04%  *** Jabłonna: Druga tura między Jarosławem Chodorskim 49,05% i Zbigniewem Garbaczewskim 22,65% ***                *** Legionowo: Roman Smogorzewski - 42,02%  , Bogdan Kiełbasiński - 22,94% , Andrzej Kalinowski - 21,26% , Ewa Milner-Kochańska - 13,77%  *** Serock: Artur Borkowski 58,73% - Anna Gajewska 41,27% *** Nieporęt: Powała Agnieszka 53,00% - Maciej Mazur 47,00% *** Wieliszew: Paweł Kownacki 61,96% - Artur Sierawski 38,04%  *** Jabłonna: Druga tura między Jarosławem Chodorskim 49,05% i Zbigniewem Garbaczewskim 22,65% ***

Legionowo: 5 osób zatrutych tlenkiem węgla

W Legionowie w jednym z domów przy ulicy Partyzantów, w sobotę (10.10), doszło do zatrucia tlenkiem węgla. W środku przebywało 6 osób w tym dwoje dzieci.

Jedna z osób obudziła się w środku nocy aby szykować się do wyjścia do pracy. W pewnym momencie zobaczyła że inni domownicy mdleją. Na miejsce natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe. Lekarz z karetki zadecydował o wezwaniu większej ilości karetek i straży pożarnej z detektorem.

Straż pożarna zgłoszenie otrzymała o godzinie 1:25. Na miejsce wysłano zastęp ratowniczo  – gaśniczy z JRG Legionowo. Strażacy przy pomocy urządzenia pomiarowego, ustalili że przekroczone jest stężenie tlenku węgla w budynku. Wynik pokazał prawie 100 ppm. Przy przekroczeniu 16 ppm czujki pomiarowe załączyły by już alarm, więc jest to duże przekroczenie normy. Właściciel sam odłączył piec. Strażacy otworzyli wszystkie okna i przewietrzyli mieszkanie. Po przewietrzeniu i ponownym pomiarze nie wykryto tlenku węgla.

Dwóch mężczyzn w wieku 30 i 56 lat oraz kobieta 34 lata wraz z dwójką dzieci (7 lat chłopiec i 5 lat dziewczynka) zostali przewiezieni do szpitala.

Całe szczęście że jeden z domowników obudził się do pracy i zobaczył co się działo z pozostałymi osobami. Gdyby nie on to rano pewnie było by za późno na pomoc. Przypomiany o czujkach dymu oraz czujkach tlenku węgla. Straż pożarna prowadzi akcję informacyjną dotyczącą prawidłowego eksploatowania urządzeń  grzewczych ale wszystko zależy od nas samych czy dbamy o swoje bezpieczeństwo  – mówi asp. sztab. Tomasz Kołodziński z PSP Legionowo.

Straż Pożarna Przypomina

Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, umiera ponad sto osób a blisko dwa tysiące ulega podtruciu. Prawo zobowiązuje zarządców oraz właścicieli budynków mieszkalnych wielorodzinnych oraz jednorodzinnych, do przeprowadzania kontroli przewodów kominowych co najmniej raz w roku.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.