Legionowo: 26-latek odpowie za uszkodzenie mienia

Zarzuty zniszczenie mienia usłyszał w legionowskiej komendzie 26-latek. Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych po tym, jak dyżurny otrzymał anonimowe zgłoszenie o uszkodzeniu pojazdu i trzech lamp oświetleniowych w garażu przy dworcu PKP. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę po 21 dyżurny legionowskiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie dotyczące dwóch mężczyzn, którzy według relacji świadka uszkodzili lampy oświetleniowe w garażu oraz wybili szybę w jednym z zaparkowanych pojazdów. Zgłaszający przekazał dyżurnemu szczegółowy rysopis wandali. Na miejsce natychmiast skierowany został policyjny patrol. Mundurowi na ul. Zegrzyńskiej zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisom przekazanym przez świadka, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów uszkodzenie mienia jednemu z mężczyzn. 26-letni mieszkaniec Legionowa przed sądem odpowie za uszkodzenie trzech lamp oświetleniowych o wartości 900 złotych oraz za wybicie i uszkodzenie karoserii w zaparkowanym w garażu audi, gdzie pokrzywdzony straty oszacował na kwotę 600 złotych.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.