Legionowo: 18 latek z kolegami niszczył miejską choinkę

Policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego legionowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o uszkodzenie świątecznej choinki stojącej przy miejskim ratuszu. 18-letni Kamil D. odpowie za wykroczenie uszkodzenia mienia.

Około 23:00 pracownicy monitoringu miejskiego zgłosili dyżurnemu legionowskiej komendy, że nieznany sprawca niszczy świąteczną choinkę należącą do Urzędu Miasta, ustawioną nieopodal ratusza przy ul. Piłsudskiego.

Policyjna załoga natychmiast udała się pod wskazany adres. Na miejscu zastała 18-letniego Kamila D. i dwoje 16-latków. 18-latek był nietrzeźwy, posiadał 1,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że zniszczenie choinki polegało na wyrwaniu oświetlenia, w które była ubrana. Z uwagi na fakt, że przewody z lampkami oświetleniowymi leżały na ziemi na miejsce zostało wezwane pogotowie energetyczne.

Policjanci doprowadzili Kamila D. do komendy w celu wytrzeźwienia. Dwoje 16-latków zostało przekazanych pod opiekę rodzicom. Policjanci prowadzący sprawę skontaktowali się z pokrzywdzonym, który wycenił straty na 100 zł. Czyn 18-latka został zakwalifikowany jako wykroczenie.

Następnego dnia Kamil D. usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Przyznał się do niego i poddał dobrowolnie karze grzywny w wysokości 510 zł.

KPP Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.