Kryminalni zabezpieczyli ponad 3 kilogramy narkotyków

Kryminalni z komendy w Legionowie podczas realizacji zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 36 lat podejrzanych o posiadanie i wprowadzenie do obrotu znacznej ilości narkotyków. Operacyjni zabezpieczyli substancje zabronione tj. mefedron, marihuanę i amfetaminę. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzuty. Grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie dzięki intensywnej pracy operacyjnej namierzyli, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn powiązanych z przestępczością narkotykową. Policjanci zatrzymali 31 i 36-latka na terenie Legionowa. W toku dalszych działań, w miejscach zamieszkania mężczyzn, funkcjonariusze zabezpieczyli prawie kilogram marihuany, ponad 2 kilogramy mefedronu i blisko 150 gramów amfetaminy. Część środków odurzających była już poporcjowana i przygotowana do sprzedaży. Zabezpieczono również wagi i inne rzeczy służące do porcjowania narkotyków.

Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy. Po zebraniu materiału dowodowego obaj zatrzymani, w Prokuraturze Rejonowej w Legionowie, usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii dotyczące posiadania, przygotowania oraz wprowadzenia do obrotu substancji zabronionych.

Na wniosek legionowskiej prokuratury sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec obu podejrzanych. Za popełnione przez nich przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Legionowie.

kom. Justyna Stopińska
film sierż. szt. Gabriela Putyra

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.