„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” – nad Zalewem Zegrzyńskim

Dzielnicowy z Nieporętu aspirant sztabowy Marek Balcerzak, w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, w czwartek spotkał się dziećmi z półkolonii nad Zalewem Zegrzyńskim, przekazując cenne informacje dotyczące bezpiecznego spędzania czasu nad wodą.

Wakacje sprzyjają spędzaniu czasu nad wodą, która oprócz radości i zabawy, niesie też za sobą wiele niebezpieczeństw. W okresie letnim zwiększa się m.in. zagrożenie utonięciami osób korzystających z kąpieli. Dlatego też policjanci podejmują działania w celu zwiększenia poczucia bezpieczeństwa osób wypoczywających nad akwenami.

Aspirant sztabowy Marek Balcerzak – dzielnicowy z Komisariatu Policji w Nieporęcie, przeprowadził rozmowy z dziećmi, które spędzają beztroski wakacyjny czas w obrębie Zalewu Zegrzyńskiego. Dzielnicowy rozmawiał z wypoczywającymi zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo nad wodą i w lesie. Policjant rozmawiał o zagrożeniach związanych z brakiem rozsądku podczas kąpieli i podróżowania po lesie. Na koniec spotkania odpowiedział na wszystkie pytania zadane przez dzieci, związane z pracą policjanta.

mł. asp. Agata Halicka

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.